Novinky

          • Rozlúčka so štvrtákmi

          • Milí moji štvrtáci ,

            dnes sme sa spoločne rozlúčili s jednou krásnou kapitolou nášho života. Zo srdca vám ďakujem za štyri roky plné smiechu, zážitkov, objavovania, otázok, hier aj nezabudnuteľných chvíľ. Každý z vás bol iný, každý z vás bol niečím výnimočný a práve preto ste vytvorili úžasnú triedu, na ktorú budem veľmi rada spomínať.

            Som vďačná, že som mohla byť vašou triednou učiteľkou a sledovať, ako z malých prvákov vyrástli šikovní, odvážni a jedineční štvrtáci. Verím, že každý z vás si z našej školy odnáša nielen vedomosti, ale aj krásne priateľstvá a spomienky.

            Na druhom stupni vám prajem veľa úspechov, dobrých kamarátov, skvelých učiteľov a hlavne, aby ste nikdy neprestali veriť sami sebe. Nebojte sa robiť chyby, skúšať nové veci a ísť za svojimi snami.

            Ďakujem vám za všetko a budem vám zo srdca držať palce.

            Vaša pani učiteľka Dominika

          • OČAP

          • Dnes sme so žiakmi navštívili pútnické miesto na hore Osuheď pri obci Slivník. Naša cesta viedla cez rozkvitnuté polia aj príjemný les, kde sme si užili krásy prírody a spoločné chvíle.

            Cieľom našej cesty bola kaplnka so sochou Panny Márie – pokojné miesto, ktoré ponúka priestor na oddych, stíšenie a zamyslenie. Po krátkom oddychu sme sa s príjemnými zážitkami vydali na cestu späť.

            Ďakujeme všetkým žiakom za výbornú náladu, disciplínu a spoločnosť. Bol to krásne strávený deň plný pohybu, prírody a pekných spoločných okamihov.

          • V stredu sme v našej škole privítali milých hostí.

          • Našu školu navštívili študentky zo Súkromnej strednej odbornej školy DSA v Trebišove, ktoré sa pripravujú na povolanie učiteľky. Prišla s nimi aj pedagogička a koordinátorka medzinárodného programu DofE (Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu), Mgr. Oktávia Marcinčáková.

            Dievčatá si pre našich žiakov pripravili krásnu hudobnú rozprávku, ktorú oživili hrou na hudobných nástrojoch a veselými maňuškami. Svojím vystúpením vyčarili na tvárach našich žiakov úsmevy a priniesli im veľa radosti i krásnych zážitkov.

            Ďakujeme študentkám aj pani učiteľke za ich čas, ochotu a láskavý prístup. Veľmi si vážime, že si našli čas potešiť našich žiakov, a veríme, že sa opäť stretneme.

          • Dnes sme sa učili, ako správne dýchať!

          • Našu školu dnes navštívili zdravotníci z Košickej nemocnice, ktorí pre našich žiakov pripravili zaujímavé a poučné aktivity zamerané na správne dýchanie.

            Deti sa dozvedeli, ako správne dýchať, prečo je dýchanie pre naše zdravie také dôležité a v akom prostredí sa nám dýcha najlepšie. Nechýbali ani praktické ukážky a zábavné cvičenia, pri ktorých si mohli všetko sami vyskúšať. Veľký úspech malo napríklad fúkanie do slamky, ktoré pomáha precvičovať správnu techniku dýchania.

            Ďakujeme zdravotníkom z Košickej nemocnice za ich čas, odborné rady a milý prístup. Veríme, že si naši žiaci odniesli množstvo užitočných poznatkov, ktoré využijú v každodennom živote.

          • Školský výlet do Košíc

          • Vo štvrtok sme so žiakmi navštívili ZOO v Košiciach a zavítali sme aj do Dinoparku, kde sme si užili množstvo zábavy a zaujímavých zážitkov.

            Výlet sme zakončili návštevou v McDonald’s. Veľmi nás potešilo, že takmer všetci žiaci prispeli na charitatívnu zbierku Ručičky a ukázali tak svoje dobré srdce.

            Ďakujeme za krásny deň plný zážitkov a tešíme sa na ďalšie spoločné akcie.

          • MDD

          • Dnes sa naši žiaci zúčastnili Dňa otvorených dverí v kasárňach v Trebišove.

            Mali jedinečnú príležitosť nahliadnuť do sveta profesionálnych vojakov, prezrieť si vojenskú techniku a výzbroj, sledovať dynamické ukážky a spoznať prácu ozbrojených a záchranných zložiek.

            Pre deti bol pripravený zaujímavý program plný zážitkov, nových poznatkov a praktických ukážok. Najväčší úspech mala možnosť prezrieť si vojenské vozidlá a techniku z bezprostrednej blízkosti.

            Ďakujeme organizátorom za príjemné prijatie a pútavý program. Domov sme sa vrátili plní dojmov, nových skúseností a pekných spomienok.

          • Škola v prírode

          • V uplynulých dňoch sme si užili krásny pobyt v škole v prírode v Ždiari, v malebnom prostredí Monkovej doliny pod Belianskymi Tatrami. Počas celého týždňa deti zažili množstvo zaujímavých aktivít, hier, súťaží a spoločných zážitkov v prírode. Nechýbali turistické vychádzky, objavovanie krás tatranskej prírody ani veľa smiechu a dobrej nálady.

            Veríme, že si žiaci odniesli množstvo pekných spomienok, nové priateľstvá a nezabudnuteľné zážitky.

            Ďakujeme všetkým pedagógom, organizátorom a personálu za vytvorenie príjemného prostredia a bezpečný priebeh pobytu.

            Viac fotografií z našej školy v prírode nájdu rodičia na školskom Facebooku. 

      • Prihlásenie